Blog

فواید آبنما خانگی یا آبشار خانگی چیست

by آبشار تزیینی in ژوئن 20, 2019

آرامش و طراوت، همیشه برای انسان‌ها از آب نشأت می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های آب در معماری، به‌وجود آوردن فضاهایی زیبا و دلنشین است که سابقه ی دیرینه داره. یکی از نشانه‌ها و شاخصه‌هایی قلب معماری ایران حوض است
امروزه استفاده از آب در اشکالی مدرن و جدید به فضاهای داخلی خانه‌ها راه پیدا کرده است، خانه‌های حیاط‌دار قدیمی را تصور کنید که در آن حوض‌هایی فیروزه‌ای خوش‌رنگ که دور تا دور آن را شمعدانی‌های زیبا گذاشته بودند، بسیار چشم نواز و لذت بخش بود. آرامش از لازمه‌های زندگی بشری می‌باشد و آب می‌تواند این آرامش را به زندگی مدرن امروزی انسان‌ها بازگرداند.
تصور این‌که در فضای آپارتمان کوچک شما صدای دلنشین آب طنین انداز شود بسیار هیجان‌انگیز و آرامش بخش است. انواع آبنماها نظیر آبنمای کف خشک، آبنمای ریتمیک یا آبنمای فضای سبز و … به شما احساس آرامش می‌دهند. هیچ چیز مثل صدای آب آرامش‌بخش نیست. مانند صدای جریان آب در یک کوهستان زیبا که می‌تواند استرس شما را کاهش دهد و شما را در خواب عمیقی فرو ببرد همچنین آبنما در کاهش صداهای ناخواسته مانند اتومبیل‌های جاده‌ای یا هواپیماها تاثیرگذار هستند.

ویژگی های آب نما

ذات آب آرامبخش و زیباست. اگر در فضای خانه قرار بگیرد منظره دلپذیری ایجاد می کند. سبک های مختلفی برای آبنما وجود دارد. آبنماهای دیواری و آبنما در فضای باز از انواع آبنماها هستند که زیبایی خاصی به فضا می دهند. جایی که آب جاری است احساس صلح و دوستی نیز برقرار است. ا رتباط آب با مخاطب و تاثیراتی که بر روی سلامت روان می ‌گذارد طی تحقیقات مختلف ثابت شده است.

فواید آبنما خانگی یا آبشار خانگی چیست؟

فواید آبنما خانگی یا آبشار خانگی چیست؟

هم چنین بخوانید: چه حلقه ای برای ازدواج انتخاب کنیم؟

آبنماهای کف  یک راه آسان برای اضافه کردن آرامش آب به فضای اتاق می‌باشند که به ‌راحتی راه‌اندازی می‌شوند و نیازی به منبع آب ندارند و یک راه عالی برای یک منظره طبیعی با سر و صدای تسکین‌دهنده در فضای داخلی اتاق می‌باشند.

آبنما با کف تخته سنگ یک نقطه کانونی پویا با یک عنصر طبیعی ایجاد می‌کند. صدای ایجاد شده توسط این آبنماها بی‌نظیر است. صدای آب از یک آبشار را با چند تخته سنگ واقعی می‌توان در این مدل آبنماها احساس کرد که به آب اجازه می‌دهد که با چهره‌ی واقعی خود از تخته سنگ‌ها پایین بریزد و آرامش محض را برای شما به ارمغان بیاورد.

اگر آبنما در فضای ورودی خانه نصب شود حس طراوت و آرامش را برای شما و مهمانان شما ایجاد خواهد کرد. از لحاظ فنگ‌شویی منازل هم، آب اهمیت ویژه ای دارد

‎هرچه سنگ‌های به کار رفته شده در آب نما ساده تر باشند، طبیعی بودن آن‌ها به فضا زیبایی بکری می‌ بخشد. آبنما به فضای ساده خانه روح و انرژی می‌بخشد. به علت عمق کم آن‌ها فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. همچنین نور ایجاد شده در حوضچه و تابش روی سطح شفاف و صحنه‌ی گیاهی آن لذت‌ بخش است و حس تازگی به آب نما میبخشد.

این مدل از آبنماها تنها جنبه ی هنری ندارند بلکه برای سلامتی شما مفید هستند. ذهن شما را آرام می‌کند، استرس را کاهش می‌دهد، هر فضایی را به یک محیط آرام تبدیل میکند. وجود آبنما در محیط خانه سبب می‌شود هوای خانه مطبوع‌ تر شود و در نتیجه کیفیت خواب بهتر می‌شود.

همراهان عزیز در صورتی که کسب و کار و حرفه شما در حوزه نصب آب نمای خانگی میباشد میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت و محصولات شما را در این سایت اضافه کنیم.

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

اگر شما در حوزه کاری دیگری فعالیت دارید میتوانیم در دیگر سایت های تخصصی مان شما را اضافه کنیم متخصص مورد دیگه ای هستید تماس بگیرید.

تماس با ما

Leave a Reply